Psikolojik Danışman Fazıl TATAR’ın eğitimci olarak katılacağı “Projektif Testler Eğitimi  18/19 Mayıs 2019 tarihlerinde BURSA’da gerçekleştirilecektir. Eğitimin içeriği ile ilgili ayrıntılar şöyle:

Programın Amacı
Katılımcılara çocuklara uygulanan projektif testlerin içeriği ve klinik uygulaması hakkında bilgi ve yetkinlik kazandırmak ve eğitim sonrasında uygulama yeterliliğine sahip olmalarını sağlamak.2 günlük bir eğitim programı olarak yürütülecek programda testler teorik ve uygulamalı olarak ele alınacaktır.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi: Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi projektif bir testtir. Bu test çocukların sorunlarını çözümlemek ve anlayabilmek için hazırlanmış tekniklerin gelişmişlerinden biridir. Test on tane yarım bırakılmış hikayeden oluşur. Hikâyeler, çocukların anlayabilecekleri ve ilgi duyabilecekleri biçimde yapılandırılmıştır. Her öykünün bir içeriği vardır. Psikanalitik teoriye uygun olarak, her gelişim dönemine uyan olası problemi ortaya koymaktadır.

C.A.T (Çocuklarda Algı  Testi) :Değişik pozisyonlarda çizilmiş hayvanları içeren 10 karttan oluşmaktadır. 3-10 yaş arası tüm çocuklara uygulanabilir. C.A.T bir çocuk için çok önemli olan figürleri ve dürtüleri anlamamızı kolaylaştırmak amacıyla oluşturulmuştur. Resimler özellikle beslenme problemleri ve genel olarak da oral problemler konusunda bilgi vermek; kardeş kıskançlığından kaynaklanan problemleri araştırmak; anne-baba figürlerine karşı tutumu ve bu figürlerin nasıl algılandığını ortaya çıkarmak ve bir çift (karı-koca) olarak anne-baba ile çocuğun ilişkilerini görmek üzere düzenlenmiştir. Yine bunlarla ilişkili olarak, çocuğun agresyonu, yetişkinler dünyasındaki yeri, muhtemel bir mastürbasyonla ilişkin olarak da gece yalnız kalmaktan duyduğu korku, tuvalet eğitimi ve ailenin buna tepkisi hakkındaki fantezilerini görmek amaçlanmıştır. Ayrıca yine çocuğun yapısı ve büyümeyle ortaya çıkan problemlere çocuğun reaksiyonunun dinamik işleyişini de öğrenmeyi amaçlamaktadır.

Bir İnsan Çiz Testi: Çocuğa yönerge doğrultusunda  çizdiği insan figürü üzerine sorulan sorular ve yapılan  görüşmeyle, psikolojik değerlendirme imkanı sağlayan projektif bir tekniktir. Çizdiği insan figürünün çocuğun kendisi ve çevresiyle ilgili tutumunu yansıttığı düşünülür. İnsan figürü çocuğun iletişim problemlerinden kardeş kıskançlığına,depresyondan aile içindeki sorunlarına kadar pek çok konudaki duygularına ve kişiliğine,  içindeki sorunlarına kadar pek çok konudaki duygularına ve kişiliğine  ilişkin ipuçları verir,ruh halini yansıtan ayrıntıları içerir.

Kimler Katılabilir
Alanda çalışan psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, psikiyatri hemşireleri ve bu branşlar da eğitimine devam eden son sınıf lisans ile lisansüstü öğrencileri de çalışmaya katılabilirler.

Eğitmen:
Psikolojik Danışman Fazıl TATAR

Kayıt – Kabul Sırasında İstenen Belgeler
Lisans diploması ve varsa uzmanlık diplomasının önlü arkalı fotokopileri

Eğitim Kontenjanı
20 kişi ile sınırlıdır.

Sertifika:
Eğitim sonunda katılımcılara PEGDER – Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği Onaylı Katılım Belgesi verilecektir. (Uygulayıcı sertifikası için katılımcının eğitimin ardından her bir testten 2’şer uygulama yapıp, uygulamalarını derneğe ve eğitmene göndermesi gerekmektedir. Eğitmenden ücretsiz süpervizyon aldıktan sonra uygulayıcı belgeleri e-sertifika halinde gönderilecektir.)

Eğitim Yeri : Morita Danışmanlık (İhsaniye Mah. Kartallar Sok. No:4/B Nilüfer/BURSA)

Ücretlendirme ve Kayıt İşlemleri

Eğitim hakkında bilgi almak ve kayıt işlemleri için 0 (224) 247 67 17 veya 0(532) 666 08 46 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz. Kredi kartı ile 2-3-4-6-9-12 taksitli ödeme imkanları bulunmaktadır. 

TEST MATERYALLERİ EĞİTİM ÖNCESİ KATILIMCILARA HEDİYE EDİLECEKTİR

ÖNEMLİ BİLGİ:

*Ödeme dekontunuzu egitim@morita.com.tr e-posta adresine iletebilir veya 0224 247 67 17 / 0532 666 08 46 numaralı telefona bilgi verebilirsiniz. 

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer bu hakkını başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

*PEGDER – Eğitim yerini değiştirme hakkını saklı tutar, olası değiştirilme durumunda eğitim yeri 3 gün öncesinden katılımcılara e-posta yada sms yoluyla bilgilendirmesi yapılır.

*PEGDER – Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği, hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Kursun iptal edildiği tarihten sonra katılımcıların ücretleri iade edilir.

*PEGDER – Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

*Eğitim bedellerine KDV dahil olmayıp ayrıca kredi kartı ile ödeme yapacak kursiyer bankaların uygulamış olduğu farklı komisyon ve ücretleri kabul etmiş sayılır. 

*Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği web sitesinde yer alan tüm eğitimlerin organizasyonu, mali işlemleri ve üstlenicisi Morita Danışmanlıktır.