Prof. Dr. Kültegin ÖGEL ile
MOTİVASYONEL GÖRÜŞME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ
31 EKİM – 01 KASIM 2020 – BURSA

Prof.Dr. Kültegin ÖGEL’in eğitimci olarak katılacağıMotivasyonel Görüşme Teknikleri Eğitimi  31 Ekim – 01 Kasım 2020 tarihlerinde BURSA’da gerçekleştirilecektir. Eğitimin içeriği ile ilgili ayrıntılar şöyle:

Eğitimin Amacı:

Motivasyonel Görüşmenin ruhu, temel ilkeleri, teorik alt yapısı, uygulamaları ve stratejileri hakkında derinlemesine bilgi ve beceri sahibi olmanızı sağlayacaktır. 

Eğitimi tamamladığınızda;

 1. Motivasyonel Görüşme Tekniklerinin temelini oluşturan değişim ve ambivalans kavramları hakkında bilgi sahibi olacak, bu kavramları Motivasyonel Görüşme açısından ele alabileceğiniz beceriler geliştireceksiniz
 2. Uygulamalarınızda Motivasyonel Görüşme Teknikleri stratejilerini doğru biçimde kullanabileceksiniz
 3. Danışanlarla çalışırken Motivasyon Görüşme Tekniklerini nasıl kullanacağınızı uygulamalı olarak deneyimlemiş olacaksınız

Motivasyonel Görüşme Tekniğinin Özellikleri

 1. Kanıta dayalı bir yöntemdir. 
 2. Farklı kültür ve ortamlarda etkindir. 
 3. Öğrenmek kolaydır. 
 4. Teknikleri ve uygulama ilkeleri net olarak tanımlanmıştır. 
 5. Kendine ait bir kalite kontrol sistemi vardır. 
 6. Gereksiz yüzleştirme ve tavsiye vermeyi engelleyerek danışana zarar vermeyi önler
 7. Mesleki alan dışında kişiler arası ilişkilerin geliştirilmesinde de etkindir. 
 8. Daha keyifle çalışmanızı sağlar. 
 9. Danışanın konu hakkında bakış açısını öğrenmenizi sağlar. 
 10. Diğer klinik yaklaşımlarla birlikte kullanılabilir. 
 11. Tedaviyi bırakma oranlarını azaltır.

Kayıt – Kabul Sırasında İstenen Belgeler
Lisans diploması ve varsa uzmanlık diplomasının önlü arkalı fotokopileri

Kimler Katılabilir
Hekimler, Psikolog, Psikolojik Danışman, Psikiyatri Hemşireleri, Sosyal Hizmet Uzmanları, Çocuk Gelişimi Uzmanları, Diyetisyenler, Hemşireler ve bu bölümlerin 4. sınıf öğrencileri katılabilir. 

Eğitim Kontenjanı
20 kişi ile sınırlıdır.

Sertifika:
Eğitim sonunda katılımcılara PEGDER – Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği Onaylı ve Prof.Dr. Kültegin ÖGEL imzalı Katılım Belgesi verilecektir. Dileyen kursiyerlerimize talep etmeleri halinde Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Katılım Belgesi verilecektir. 

Eğitim Yeri: Morita Danışmanlık (İhsaniye Mah. Kartallar Sok. No:4/B Kat:3 Nilüfer/BURSA)

Ücretlendirme ve Kayıt İşlemleri

Eğitim hakkında bilgi almak ve kayıt işlemleri için 0 (224) 247 67 17 veya 0(542) 340 79 80 numaralı telefonları Pazartesi hariç diğer günler 09.30-19.00 saatleri arasında arayarak bilgi alabilirsiniz. Kredi kartı ile 2-3-4-6-9-12 taksitli ödeme imkanları bulunmaktadır. Eğitim kontenjan sınırlı olduğundan sitemizden yer alan başvuru formunun doldurulması ve kesin kaydınızın yapılabilmesi için ön kayıt bedelinin mailinize gönderilecek hesap numarasına yatırılması gerekmektedir. 

Eğitmen: Prof.Dr. Kültegin ÖGEL

Prof. Dr. Kültegin Ögel, 1964 Ankara doğumlu. İlk ve orta öğretimini TED Ankara Kolejinde, üniversite eğitimini ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaptı. 1992 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde psikiyatri uzmanı oldu. İki yıl Sağmalcılar cezaevinde psikiyatrist olarak çalıştıktan sonra, 1995 yılından itibaren Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM Kliniğinde çalışmaya başladı. 2000 yılında ise ergen madde bağımlılarının tedavi edildiği ÇEMATEM Kliniğinin sorumluluğuna atandı. Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nin kurucusudur. Bugüne kadar yaptığı çalışmalar nedeniyle 6 ödül kazanmıştır. Bir çocuk babası olan Ögel’in yurt içi ve dışı birçok makalesi yanında madde kullanımı ve bağımlılıkla ilgili yazdığı 8, depresyonla ilgili 2 adet yayımlanmış kitabı vardır. Boğaziçi Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve Acıbadem Üniversitesinde ders vermiş, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanlığını yürütmüştür. Avrupa Birliği, WHO ve UNICEF’in yürüttüğü birçok projede ekip liderliği yapmıştır. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesinde öğretim üyesi olup, Moodist Hastanesi Bağımlılık Tedavi Merkezi Direktörüdür.

Kültegin ÖGEL, Motivasyonel Görüşme Tekniğinin geliştiricisi olan Miller ve Rollnick’ten 1998 yılında eğitici eğitimi almıştır. Halen MINT (Motivational Interviewing Network of Trainers) üyesi olup ülkemizde eğitici eğitimi olan iki kişiden biridir.

ÖNEMLİ BİLGİ:

*Ödeme dekontunuzu egitim@morita.com.tr e-posta adresine iletebilir veya 0224 247 67 17 / 0542 340 79 80 numaralı telefona bilgi verebilirsiniz. 

*Eğitime 15 gün kala yapılan iptallerde eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmeyecektir.

*Eğitim bedellerine KDV dahil olmayıp ayrıca kredi kartı ile ödeme yapacak kursiyer bankaların uygulamış olduğu farklı komisyon ve ücretleri kabul etmiş sayılır. 

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer bu hakkını başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

*Morita Danışmanlık, eğitim yerini değiştirme hakkını saklı tutar, olası değiştirilme durumunda eğitim yeri 3 gün öncesinden katılımcılara e-posta yada sms yoluyla bilgilendirmesi yapılır.

*Morita Danışmanlık, hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Kursun iptal edildiği tarihten sonra katılımcıların ücretleri iade edilir.

*Morita Danışmanlık, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.