MONTESSORİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

04-05 OCAK 2020

11-12 OCAK 2020

Eğitimin Amacı

* Montessori eğitimi, Maria Montessori tarafından geliştirilmiş bir eğitim modelidir. Dünyada en iyi eğitim modeli olan ve 100 yılı aşkın süredir uygulanan Montessori eğitimi, son zamanlarda ülkemizde de çok sık duyulmaktadır. Açılan Montessori okulları hızla artmaktadır.
* Montesssori programının felsefesi ,çocuğun ileride olacağı kişiye dair potansiyelleri içinde taşıdığına, buna ulaşabilmek için özgür bırakılmaya ihtiyacı olduğuna ve her çocuğun kendine özgü bir gelişime sahip olduğu fikrine dayanmaktadır.
* Ayaklarının üzerinde tek başına durabilen sağlam ve mutlu çocuklar yetiştirmek için Montessori’den destek almanız gerekecektir. Eğitimde Montessori yaklaşımının ayrıntılı bir şekilde öğretilmesi hedeflenmektedir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Maria Montessori Hayatı ve Montessori Yöntemi Tarihçesi
Montessori Yöntemi Temel İlkeler
Montessori Yönteminde Öğretmen ve Rolü
Kozmik Eğitim Alanı ve Materyal Uygulamaları
Matematik Alanı ve Materyal Uygulamaları
Duyu Alanı ve Materyal Uygulamaları
Dil Alanı ve Materyal Uygulamaları
Günlük Yaşam Becerileri ve Materyal Uygulamaları
Montessori Yöntemi Planı ve Program Hazırlama
Montessori Etkinlikleri Hazırlama Ödev
Süpervizyon

Eğitim Programının Uygulanması 

*Katılımcılara teorik bilginin yanında etkinlik ve uygulama örnekleri sunulacaktır.

Kimler Katılabilir
Psikoloji, PDR, Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenleri katılabilir. 

Eğitmen: Psikolojik Danışman ve Montessori Eğitmeni Mustafa YÜKSEL 

Eğitim Süresi: 80 Saat ( 32 saat teorik ve uygulama, 48 saat ödev,etkinlik hazırlama ve süpervizyon)

Kayıt – Kabul Sırasında İstenen Belgeler
Lisans diploması ve varsa uzmanlık diplomasının önlü arkalı fotokopileri

Eğitim Kontenjanı
20 kişi ile sınırlıdır.

Sertifika:
Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği Onaylı 80 saatlik “Montessori Eğitici Eğitimi Sertifikası” verilecektir. Dileyen kursiyerlerimize talep etmeleri halinde Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Eğitici Sertifikası verilecektir.

Eğitim Yeri: Karaman Dernekler Yerleşkesi (Karaman Mah. Tuna Cad. Fulya Sk. No:1 Nilüfer/BURSA)

Ücretlendirme ve Kayıt İşlemleri

Eğitim hakkında bilgi almak ve kayıt işlemleri için 0 (224) 247 67 17 veya 0(542) 340 79 80 numaralı telefonları Pazartesi hariç diğer günler 09.30-19.00 saatleri arasında arayarak bilgi alabilirsiniz. Kredi kartı ile 2-3-4-6-9-12 taksitli ödeme imkanları bulunmaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİ:

*Ödeme dekontunuzu egitim@morita.com.tr e-posta adresine iletebilir veya 0(224) 247 67 17 / 0(542) 340 79 80 numaralı telefona bilgi verebilirsiniz.

*Eğitime 10 gün kala yapılan iptallerde yatırılan ön kayıt bedeli düşülerek, geriye kalan tutar iade edilecektir.

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer bu hakkını başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

*Eğitim bedellerine KDV dahil olmayıp ayrıca kredi kartı ile ödeme yapacak kursiyer bankaların uygulamış olduğu farklı komisyon ve ücretleri kabul etmiş sayılır.

*Morita Danışmanlık, eğitim yerini değiştirme hakkını saklı tutar, olası değiştirilme durumunda eğitim yeri 3 gün öncesinden katılımcılara e-posta yada sms yoluyla bilgilendirmesi yapılır.

*Morita Danışmanlık, hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Kursun iptal edildiği tarihten sonra katılımcıların ücretleri iade edilir.

*Morita Danışmanlık, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.