ONLİNE GOTTMAN ÇİFT TERAPİSİ I. DÜZEY EĞİTİMİ

07/08/09 MAYIS 2020

Çift Terapisinde Gottman Yöntemi, Dr. John Gottman’ın 1970’de başlayan ve bugüne kadar devam eden bilimsel araştırmalarına dayanmaktadır. Bu araştırmalar, dünyada çiftlerle yapılan ilk ve en kapsamlı araştırmalar olma özelliği taşımaktadır.

GOTTMAN TERAPİSİ, JOHN VE JULİE GOTTMAN TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN, DÜNYADA ARAŞTIRMA TEMELLİ VE GEÇERLİ BİLİMSEL KANITLARA DAYANAN TEK İLİŞKİ TERAPİSİ YÖNTEMİDİR.

Bu eğitim, Gottman Çift Terapisi uzmanlığının birinci adımı olma özelliği taşımaktadır. Bu eğitime katılarak, çiftlerle çalışmada etkinliği kanıtlanmış, araştırmalara dayanan, temel “değerlendirme” ve “müdahale” tekniklerini öğreniyor olacaksınız.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?
  • Mutlu ilişkilerin ve yıkılan ilişkilerin özelliklerini,
  • Güçlü İlişkli Evi Teorisini,
  • Çiftlerin tartışmaları yapıcı biçimde sürdürmelerini sağlayacak, etkinliği araştırmalarla kanıtlanmış araçlar ve yöntemleri,
  • Bireylerin tekrar tekrar tartışmalarına sebep olan konulara ilişkin hayallerini, değerlerini, geçmiş yaşantılarını konuşabilmelerini sağlamayı,
  • Çiftin geçmişte yaşanan kavga ve pişmanlık duyulan olayları konuşarak işlemelerini, geride bırakmalarını sağlamayı,
  • Çiftin yakınlığını ve arkadaşlığını arttıran yöntemleri,
  • Çiftin ilişkisini güçlü ve gelişmesi gereken yöntemler açısından değerlendirmeyi,

Bu pratik, duygu odaklı ve etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış yöntem, John ve Julie Gottman’ın 40 yılı aşkın süredir 3000’den fazla çiftle yapmış olduğu çalışmalara dayanmakta ve ülkemizde çiftlerle yapılan araştırmalarla da desteklenmektedir. Bu araştırmalar, günümüze kadar yapılmış ilişki memnuniyeti ve boşanma yordamaya ilişkin en kapsamlı çalışmalar olma özelliği taşımaktadır.

Uluslararası geçerliliği olan bir sertifikanın ve 300 sayfalık uygulayıcı manualinin paylaşıldığı bu önemli eğitim, ülkemizdeki tek Gottman Çift Terapistleri ve Eğitmenleri Uzm. Psikolog Filiz Kaya ve Psikolog Dr. Özge Altan Aytun tarafından verilmektedir.

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR

Tüm ruh sağlığı bölümleri mezun ve öğrencileri, sosyal hizmetler, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümleri mezun ve son sınıf öğrencileri, aile hekimleri ve hemşireleri, sosyal bilimler alanlarında çalışan araştırmacılar ve öğretim görevlileri, insan kaynakları ve çalışan destek birimleri uzmanları.

Kayıt – Kabul Sırasında İstenen Belgeler
Lisans diploması ve varsa uzmanlık diplomasının önlü arkalı fotokopileri

Eğitim Yeri: Zoom Programıyla Canlı ve İnteraktif olarak gerçekleştirilecektir. 

Ücretlendirme ve Kayıt İşlemleri

Eğitim hakkında bilgi almak ve kayıt işlemleri için 0 (224) 247 67 17 veya 0(542) 340 79 80 numaralı telefonları Pazartesi hariç diğer günler 09.30-19.00 saatleri arasında arayarak bilgi alabilirsiniz. Kredi kartı ile 2-3-4-6-9-12 taksitli ödeme imkanları bulunmaktadır.

EĞİTİMCİLER HAKKINDA:

Filiz Kaya Ataklı ve Özge Altan Aytun

Uzman Psikolog Filiz Kaya, İstanbul Ünivesitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından aynı üniversitede Adli Tıp yüksek lisansını tamamlamıştır. Çift ve evlilik terapisi eğitimlerini, John ve Julie Gottman’dan alan Kaya, Sertifikalı Gottman Çift Terapisti aynı zamanda yöntemin eğiticisidir. Meslek hayatı süresince pek çok proje, araştırma ve eğitime imza atmış olan Kaya, son yıllarda çalışmalarını çiftler ve performans geliştirme konularında sınırlamıştır.

Psikolog Dr. Özge Altan Aytun, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından, yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde burslu olarak ve doktora eğitimini de İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde tamamlamıştır. Türkiye’de Gottman Enstitüsü tarafından onaylı iki terapistten biri olan Aytun, Gottman metodu ile özellikle çift-ilişki problemleri, evliliğe hazırlık, aldatma, çatışma, duygusal kopukluk ve boşanma konularında çalışmakta, uzmanları eğitmekte ve süpervizyonlar düzenlemektedir.

ÖNEMLİ BİLGİ:

*Ödeme dekontunuzu egitim@morita.com.tr e-posta adresine iletebilir veya 0224 247 67 17 / 0542 340 79 80 numaralı telefona bilgi verebilirsiniz. 

*Eğitime 10 gün kala yapılan iptallerde eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmeyecektir.

*Eğitim bedellerine KDV dahil olmayıp ayrıca kredi kartı ile ödeme yapacak kursiyer bankaların uygulamış olduğu farklı komisyon ve ücretleri kabul etmiş sayılır. 

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer bu hakkını başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

*Morita Danışmanlık, eğitim yerini değiştirme hakkını saklı tutar, olası değiştirilme durumunda eğitim yeri 3 gün öncesinden katılımcılara e-posta yada sms yoluyla bilgilendirmesi yapılır.

*Morita Danışmanlık, hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Kursun iptal edildiği tarihten sonra katılımcıların ücretleri iade edilir.

*Morita Danışmanlık, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.