Dr.Atanur AKAR’ın eğitimci olarak katılacağıÇocuk ve Ergenler İçin Psikolojik Sağlamlık Geliştirme Programı Uygulayıcı Eğitimi – ÇEPSP – 101 (Temel Düzey)  15/16 Haziran 2019 tarihlerinde BURSA’da gerçekleştirilecektir. Eğitimin içeriği ile ilgili ayrıntılar şöyle:

Programın Amacı
Psikolojik Sağlamlık programı çocuk ve ergenlerin psikolojik sağlamlık düzeyleri, sosyal becerileri ve zorluklarla başa çıkabilme özelliklerinin geliştirilmesi amacıyla oluşturulmuş bilimsel temelli bir programdır.

EĞİTİM İÇERİĞİ

  • Çocuk ve ergenlerin psikolojik sağlamlığını geliştirmeye dönük 10 adet çocuk ergen oturumu (Tanışma, Psikolojik Sağlamlık, Empati ve Zihin Kuramı, Otonomi, Stres Yönetimi, Problem Çözme,Esneklik,Mizah,Olumsuz Düşünce Avcısı, Geleceğe Dönüş )  
  • Dört adet ebeveyn oturumu
  • Güç durumlarda aile ve çocukta psikolojik sağlamlığı geliştirme öneri ve aktiviteleri ( Boşanma, Dehb, Olumsuz Tepkisel Mizaç Özelliği).  
  • Psikolojik sağlamlık tutum beceri ölçeği ergen ve ebeveyn formu uygulayıcı eğitimini kapsamaktadır.  
  • Her bir oturumun uygulaması süresi 60 dakikadır.
  • Her bir oturum için ayrı ayrı düzenlenmiş öz-düzenleme egzersizleri ve ev ödevleri bulunmaktadır.

Programın bütün modülleri yapılandırılmış ve etkililiği deneysel açıdan test edilmiştir. Programa özel ölçme aracı bulunmaktadır. Uygulayıcıya çok boyutlu modülleri ve uygulama kitiyle uygulaması rahat ve zengin bir içerik sunmaktadır.

Neden ÇEPSP-101 Eğitimine katılmalıyım?

1)Bu eğitimin temel ayırt edici özelliği çocuk ve ergenlerle çalışan profesyoneller için bir takım çantası (tool box) niteliğinde olmasıdır. Bu noktada eğitim teorik eğitimlerden ayrılmaktadır.

2)Program uygulayıcıya seans planlama, sürdürme noktasında klavuzluk etmekte ve somut veri sunmaktadır. Bu sayede uygulayıcı seansta sadece uygulama materyalini kullanarak programın adımlarını takip edecektir.

3)Uygulayıcıya 14 adet yapılandırılmış çocuk-ergen ve ebeveyn oturumu ayrıntılı olarak anlatılacak ve materyal desteği sunulacaktır. 

4)Programın kendisine özel uygulama kiti, ölçek, öz-değerlendirme formu ve ev ödevlerinin olması uygulamayı kolaylaştırmaktadır.

5) Bu eğitim Türkiye’de ilk olma özelliğindedir ve program kapsamındaki oturumların her biri deneysel olarak sınanmıştır. 

Kimler Katılabilir
Psikoloji, PDR ve Çocuk Gelişimi mezunları ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri

Eğitmen: Dr.Atanur AKAR

Kayıt – Kabul Sırasında İstenen Belgeler
Lisans diploması ve varsa uzmanlık diplomasının önlü arkalı fotokopileri

Eğitim Kontenjanı
20 kişi ile sınırlıdır.

Sertifika:
Eğitim sonunda katılımcılara PEGDER – Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği Onaylı Uygulayıcı Sertifikası verilecektir.

Eğitim Yeri: Morita Danışmanlık (İhsaniye Mah. Kartallar Sok. No:4/B Nilüfer/BURSA)

Ücretlendirme ve Kayıt İşlemleri

Eğitim hakkında bilgi almak ve kayıt işlemleri için 0 (224) 247 67 17 veya 0(532) 666 08 46 numaralı telefonları Pazartesi hariç diğer günler 09.30-19.00 saatleri arasında arayarak bilgi alabilirsiniz. Kredi kartı ile 2-3-4-6-9-12 taksitli ödeme imkanları bulunmaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİ:

*Ödeme dekontunuzu egitim@morita.com.tr e-posta adresine iletebilir veya 0224 247 67 17 / 0532 666 08 46 numaralı telefona bilgi verebilirsiniz. 

*Eğitime 10 gün kala yapılan iptallerde eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmeyecektir.

*Eğitim bedellerine KDV dahil olmayıp ayrıca kredi kartı ile ödeme yapacak kursiyer bankaların uygulamış olduğu farklı komisyon ve ücretleri kabul etmiş sayılır. 

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer bu hakkını başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

*Morita Danışmanlık, eğitim yerini değiştirme hakkını saklı tutar, olası değiştirilme durumunda eğitim yeri 3 gün öncesinden katılımcılara e-posta yada sms yoluyla bilgilendirmesi yapılır.

*Morita Danışmanlık, hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Kursun iptal edildiği tarihten sonra katılımcıların ücretleri iade edilir.

*Morita Danışmanlık, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

Eğitim Başvuru Formu