Psikolog Güneş TURHAN’ın eğitimci olarak katılacağıAD-IP Programı (DEHB VE Öğrenme Bozukluklarının Psikoloji Tabanlı Kesitsel İncelemeleri  07/08 Mart 2020 tarihlerinde BURSA’da gerçekleştirilecektir. Eğitimin içeriği ile ilgili ayrıntılar şöyle:

Programın Amacı
Biliş- duygu-davranış temeline dayalı bir beden-zihin eğitim programı olan AD-IP, dikkat kontrol süreçleri ile bilgi işleme sistemlerini güçlendirmek ve bireyin organik donanımının elverdiği optimal seviyeye çıkarmak amacıyla geliştirilmiştir. Temelde Beden-Zihin Perspektifiyle Egzersiz ve Kontrollere Dayalı Eğitim Programıdır. Programı tamamlayan katılımcıların Dikkat Eksikliği/DEHB, Disleksi, Mental Retardasyon ve Travma kaynaklı diğer öğrenme güçlüklerine bağlı alanlarda çalışırken

  • Dili Kullanma Becerisi 
  • Dikkat 
  • Hafıza 
  • Algısal Organizasyon 
  • Öğrenme alanlarında programı uygulama becerisine sahip olmaları amaçlanmaktadır.

AD-IP (Attention Deficit & Information Processing) Ne Anlama Gelmektedir?
Bireylerin daha iyi öğrenmelerini ve beden-zihin temelli etkinliklerdeki performanslarını arttırma konusunda destekleyici ve somut uygulamalara dayalı bir egzersiz programıdır. Programın orjininde, loblar arası aktivasyon egzersizleri yer almaktadır. Egzersizler,
temelde, özel olarak tasarlanmış materyaller yardımıyla (metronomla, hedef topları, vuruş çubuğu vb) gerçekleştirilmektedir.

AD-IP Eğitim Programının İçeriği
Program; dikkat kontrol sistemini oluşturan unsurlar ile odaklanma, performans besleme ve bilgi işleme unsurlarını kesitsel olarak değerlendirme prensibiyle çalışmaktadır.
AD-IP PROGRAMI ile çalışılan tablolar;
• Dikkat Süresi
• Okuma Hızı ve Kalitesi
• Yazma Hızı ve Kalitesi
• Matematik ve Sembolik İşlemler
• Davranış Modifikasyonu
• Duygu Ayari
• Hız – Mesafe Kontrolü
• Zamanlama (Birim Zamanda Çözülen Soru Sayısı, Tamamlanan İşlem vs)
• Öfke Kontrolü ve Esneklik, alanlarında kısa sürede gözle görülür somut sonuçlar elde
edilmektedir.

Kimler Katılabilir
Psikiyatri Uzmanı, Psikolog, PDR, Özel Eğitim Uzmanı, Sosyal Hizmet Uzmanı, Çocuk Gelişim Uzmanı, Okul öncesi/Anaokulu Öğretmeni ve bu branşlarda eğitimine devam eden lisans son sınıf öğrencileri 

Eğitmen: Psikolog Güneş TURHAN

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Öğrenimi sırasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Servisinde ve çeşitli okullarda gönüllü gözlemci olarak staj çalışmalarında bulundu.
İzmit Seka Devlet Hastanesi ve Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şube Müdürlüğü’ndeki görevinin ardından İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin Aile Danışmanlığı Eğitim Programı’nı tamamladı. Özel eğitim gereksinimi olan bireylerle çalışmasının ardından;
Çocuk Psikiyatrisi Uzmanları ile Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Spesifik Öğrenme Bozuklukları, bilgi işleme sürecinin sinir sistemi perspektifinden müdahaleleri üzerine nöropsikolojik çalışmalara başladı. Çalışmalarından elde ettiği sonuçlarla, dikkat eksikligi ve öğrenme güçlüğü tabloları için, sistematik şekilde yapılandırılmış olan AD-IP adlı programını oluşturdu.
Mersin Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Ana Bilim Dalı uzmanlarının da yer aldığı yazar kadrosu tarafından oluşturulan Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Hakkında Herşey adlı kitabın yazarlarındandır.
Çalışma Alanları
»AD-IP Uygulamaları
»Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
»Aile Danışmanlığı
»Bireysel Danışmanlık
»Performans Destek Uygulamalar


Kayıt – Kabul Sırasında İstenen Belgeler
Lisans diploması ve varsa uzmanlık diplomasının önlü arkalı fotokopileri

Eğitim Kontenjanı
20 kişi ile sınırlıdır.

Sertifika:
Eğitim sonunda katılımcılara PEGDER – Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği Onaylı Uygulayıcı Sertifikası verilecektir. Dileyen kursiyerlerimize talep etmeleri halinde Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Uygulayıcı Sertifikası verilecektir. 

Eğitim Yeri: Morita Danışmanlık (İhsaniye Mah. Kartallar Sok. No:4/B Nilüfer/BURSA)

Ücretlendirme ve Kayıt İşlemleri

Eğitim hakkında bilgi almak ve kayıt işlemleri için 0 (224) 247 67 17 veya 0(542) 340 79 80 numaralı telefonları Pazartesi hariç diğer günler 09.30-19.00 saatleri arasında arayarak bilgi alabilirsiniz. Kredi kartı ile 2-3-4-6-9-12 taksitli ödeme imkanları bulunmaktadır.

EĞİTİM İLE İLGİLİ KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

ÖNEMLİ BİLGİ:

*Ödeme dekontunuzu [email protected] e-posta adresine iletebilir veya 0224 247 67 17 / 0542 340 79 80 numaralı telefona bilgi verebilirsiniz. 

*Eğitime 10 gün kala yapılan iptallerde eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmeyecektir.

*Eğitim bedellerine KDV dahil olmayıp ayrıca kredi kartı ile ödeme yapacak kursiyer bankaların uygulamış olduğu farklı komisyon ve ücretleri kabul etmiş sayılır. 

*Herhangi bir sebepten ötürü, eğitime katılamayan kursiyer bu hakkını başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.

*Morita Danışmanlık, eğitim yerini değiştirme hakkını saklı tutar, olası değiştirilme durumunda eğitim yeri 3 gün öncesinden katılımcılara e-posta yada sms yoluyla bilgilendirmesi yapılır.

*Morita Danışmanlık, hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Kursun iptal edildiği tarihten sonra katılımcıların ücretleri iade edilir.

*Morita Danışmanlık, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

 

 

Eğitim Başvuru Formu