1967 Bursa-İznik doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve liseyi İznik’te okudum. Aynı zamanda ilkokuldan beri süregelen müzik çalışmalarım oldu. Lise döneminde Türkiye korolar arası yarışmada dereceye girdik. Müziğin ruhuma verdiği huzur, insanlara olan sevgim, ilgim, onların sırdaşı olmam, dinleyici ve empatik yönüm ve ilkokul çağından itibaren ‘’ilaç vermeyeceğim ama çevremi, hastalarımı dinleyip yardım edeceğim’’ tabirim beni Klinik Psikolojiye doğru yönlendirdi.

1984 senesinde İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandım ve 75 ortalama ile bölümümü bitirdim. Üniversite dönemimde aynı zamanda müzik çalışmalarımı devam ettirdim. İstanbul Üniversitesi korosuna seçildim ve konservatuar hocalarından dersler aldım. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde, Çapa Tıp Fakültesi’nde, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Uludağ Üniversitesi Psikiyatri kliniklerinde stajlarım oldu. Çapa tıp fakültesi halk sağlığı bölümündeki tezim vasıtası ile Ali Osman Sönmez ve Özdilek tekstil fabrikalarında 300 işçiye kornel, index, benton ve işitme testleri uyguladım. Bu çalışma sonunda ‘gürültünün’ işçilere ve işverenine etkisini ortaya çıkarmış oldum. Bu sayede fabrikalarda koruyucu önemler alındı ve işçilerin ruh sağlığının önemi bir kez daha vurgulanmış oldu.
Çeşitli anaokulu ve rehabilitasyon merkezlerinde müdirelik, özel hastanelerde ve tıp merkezlerinde klinik psikolog olarak mesleğimi devam ettirdim. Bazı gazete ve dergilerde makalelerim yayınlandı ve çeşitli TV programlarına katılma imkânım oldu.
Ördekli kültür merkezi, Mimarlar ve Mühendisler Odası, MÜSİAD, Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği’nde aile ve evlilik eğitimi seminerleri sundum ve hala daha yardım derneğinde gönüllü olarak psikologluk yapmaktayım.
Katıldığım Eğitim Programları
Portage (0-6 yaş) Eğitim Programı -2002
Uludağ Üniversitesi İl Sağlık Müdürlüğü Aile Eğitimi Programı – 2003
TPD (Türk Psikologlar Derneği) Çocuk Değerlendirme Paket Programı – 2003
TPD Tıbbi Hipnoz Derneği Hipnoterapi Eğitimi – 2003
4.Biyolojik Psikiyatri Sempozyumu / Çocuk ve Ergen Ruh Sağlık Hastalıkları Kongresi – 2004
Orf Eğitimi Prof. Dr. Ulrike Jungmer – 2005
Duyusal Entegrasyon Terapisi Prof. Dr. Yeşim Fazlıoğlu – 2006
Transaksiyonel Analiz Eğitimi Doç. Dr. Azmi Varan – 2006
Denver 2 Gelişim Tarama Testi Hacettepe Üniversitesi Çocuk Nöroloji Anabilim Dalı, Prof. Dr. Banu Anlar – 2008
Wisc-R Testi Psikolojik Testler Derneği – 2009
Aile ve Evlilik Terapisi (1. ve 2. Seviye) ODTÜ sem, Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu -2009-2010
Certified Practitioner Hipnoz Eğitimi, Adil Maviş – 2009-2010
Sınav Kaygısı Eğitimi, Prof. Dr. Cem Çırakoğlu – 2011
48.Ulusal Psikoloji Kongresi -2012
Aile Danışmanlığı Eğitim Programı, Süleyman Demirel Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi – 2012-2013

Points Of You® Academy, Koçluk Eğitimi (L1 Workshop) – 2021